Salih KÜÇÜKTUNA

PIN Architects’in kurucu ortaklarından mimar Salih Küçüktuna 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

1998-2004 yılları arasında GAD Architecture’da tasarımcı mimar olarak çalıştı. 2005 yılında UrasxDilekci Mimarlık’ta çalışmaya başladı, 2008 yılında UrasXDilekci Mimarlık’a ortak oldu. 2008-2011 yılları arasında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bilgisayar Ortamında Mimarlık Anabilim Dalına bağlı MTG ve MT1 Proje stüdyolarında öğretim görevlisi olarak yer aldı.

2014 yılında PIN Architects’i kurdu. PIN; sanat, teknoloji ve mimarlık üzerinden Yap, Tasarla & Geliştir (Make, Create & Innovate) yaklaşımı ile geliştirdiği tasarım üretimi yöntemini İstanbul ve kurulmakta olan Londra merkezli ofislerinde uluslararası deneyimi ile birleştirmeyi amaçlayan bir mimarlık pratiğidir. 2016 Yılında  Arkitera Genç Mimar , seçici kurul teşvik ödülünü kazandı ve 2011 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tasarım stüdyolarında akademik çalışmalarına devam etmektedir.