Salih KÜÇÜKTUNA

PIN Architects’in kurucu ortaklarından mimar Salih Küçüktuna 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

1998-2004 yılları arasında GAD Architecture’da tasarımcı mimar olarak çalıştı. 2005 yılında UrasxDilekci Mimarlık’ta çalışmaya başladı, 2008 yılında UrasXDilekci Mimarlık’a ortak oldu. 2008-2011 yılları arasında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bilgisayar Ortamında Mimarlık Anabilim Dalına bağlı MTG ve MT1 Proje stüdyolarında öğretim görevlisi olarak yer aldı.

2014 yılında PIN Architects’i kurdu. PIN; sanat, teknoloji ve mimarlık üzerinden Yap, Tasarla & Geliştir (Make, Create & Innovate) yaklaşımı ile geliştirdiği tasarım üretimi yöntemini İstanbul ve kurulmakta olan Londra merkezli ofislerinde uluslararası deneyimi ile birleştirmeyi amaçlayan bir mimarlık pratiğidir. 2016 Yılında  Arkitera Genç Mimar , seçici kurul teşvik ödülünü kazandı ve 2011 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tasarım stüdyolarında akademik çalışmalarına devam etmektedir.Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.