Önceki Yarışmalar ve Kazananlar

2007 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması Ekibinin Başarısı

PROSteel-2007 yarışmasının birincisi olan ekibin aşağıda belirtilen üyeleri aynı yıl ECCS Öğrenci Çelik Tasarım Ödülünü almak üzere TAV Holding ve ICTAS Holding’in sponsorluğunda Lüksemburg’da yapılan ödül törenine katıldılar.

Enes Tamtürk (Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fak.)
Necmi Bilek (Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fak.)
Turgut ?zakiroğlu (Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fak.)
Mustafa Turgut Atam (Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fak. İnş. Müh. Bölümü)

Yarışmaya, Avrupa’dan 6 ülke katildi.

Mimar Enes Tamtürk’ün o tarihte grup adına yazmış olduğu ve bizleri çok mutlu eden mektubunu takiben TUCSA “Belki ileride arkadaşlarımızdan, Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışmalarına katil manin kendilerine ne yarar sağladığının öyküsünü dinleme veya sitemizde yahut Çelik Yapılar Dergisi’nde okuma fırsatı bulabiliriz.

Ve… 2016 yılında Mimar Enis Tamtürk’ten aşağıdaki başarı haberini aldık:
“Nurem İnşaat yüksek yapı konut projesi davetli mimari proje yarışmasında projemiz 1. ödüle layık görüldü.
#nureminşaat #tamtürkmimarlık #mimarlık#rezidans #kule #yüksekyapı #izmir #karabağlar #yeşilyurt #tower#residence #architecture”

TUCSA yarışma katılımcılarının başarılarını görmekte büyük memnuniyet duymakta, başarılarının artarak devamını dilemektedir.

PROSteel 2016

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından, Borusan Mannesmann ana sponsorluğunda ve işbirliğiyle düzenlenen, organizasyonu Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından gerçekleştirilen PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın Jürisi Dr. Selçuk İz, Yüksek Mimar Mühendis Yaşar Marulyalı, Mimar Cem Sorguç, Prof. Dr. Hasan ?zener (Jüri Başkanı), Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, Prof. Dr. Ayhan Usta, Dr. Selim Velioğlu’ndan oluşmuştur.

İnşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek çelik yapının önemini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmeyi hedefleyen PROSteel 2016 Yarışması’nda dereceye girenler, 17 Haziran 2016 Cuma günü YEM Tesislerinde yapılan Ödül Töreninde ödüllerini aldılar. Ödül töreni; sergi, kolokyum, tören ve ödül töreni sonrasındaki kokteyl ile sona erdi. Kolokyumu takiben ödül töreninde sevinenler, üzülenler ama yarışmaya katılmanın gururunu yaşayanlar derece alanları alkışladılar.

Törende konuşan Gür’eş, PROSteel 2017’ye çeşitli yeniliklerle hazırlanacaklarını bildirdi.

Ödüller;
PROSteel 2016 Birincilik Ödülü